Videa

   
 
   

 

Jóga pro děti

Zacvičte si s námi podle knížky Lali cvičí jógu od Hanky Luhanové.
 
  1. Úvodní protažení

Posaďte se do "Preclíku" (zkříženého sedu) a zavrťte se na sedacích kostech. Vytáhněte páteř vzhůru k nebi a ramena nechte klesnou dolů. Pak si vyměňte nohy v překřížení. Video zde.

  1. Zvonek

Posaďte se do "Preclíku" (zkříženého sedu), spojte dlaně pokrčených paží nad hlavou. Srovnejte si záda a ramena tlačte směrem dolů. S výdechem pomalu uklánějte hlavu doprava, s nádechem zpět, s výdechem doleva a s nádechem zpět. Úklony několikrát zopakujte, stejně jako zvoní zvon: bim, bam, bim, bam. Video zde.

  1. Svíčky

Posaďte se do sedu zkříženého. Sevřete ruce v pěst. Postupně napínejte prsty od palce po malíček a potom je zpět ohýbejte od malíčku po palec. Procvičte si obě ruce. Zhluboka se nadechněte a pomalu vyfukute vzduch, jako když sfoukáváte svíčku. Video zde.

  1. Pes

Posaďte se na paty. Ze sedu na patách pokračujte s nádechem do kleku s předpažením. S výdechem položte ruce na zem. S nádechem srovnejte záda, hlavu držte v prodloužení těla. S výdechem pomalu propínejte nohy, zadeček jde nahoru, chodidla jsou celá na podložce, hlava volně, dívejte se na svá kolena. Protáhněte se jako pejsek. Pak se vraťte do výchozí pozice. Video zde.

  1. Kočka

Ze sedu na patách pokračujte s nádechem do kleku s předpažením. S výdechem položte ruce na zem. S nádechem srovnejte záda, hlavu držte v prodloužení těla. S výdechem vyhrbte záda a koukejte se směrem k bříšku. S nádechem se vraťte do rovné pozice, zastrčte bříško a lehce se prohněte a protáhněte do dálky. Pak se vraťte do výchozí pozice. Video zde.

  1. Semínko

V dřepu přibližte hlavu ke kolenům, jako byste byl/a semínko. S nádechem zvedněte hlavu, sepněte ruce, vzpažte a pomalu se zvedejte do stoje, stejně jako roste květinka. S výdechem se srovnejte ve stoji spatném a s nádechem vzpat a z rukou udělejte květ. Video zde.