Naše kmotřičky

Evička Kiedroňová

autorka knih "Něžná náruč rodičů", "Rozvíjej se, děťátko" a "Jak se rodí vodníčci 1. díl"

Mgr. Janička Hašplová

autorka knihy "Masáže dětí a kojenců"

Něco o našich kmotřičkách

Chtěla jsem napsat o každé zvlášť, ale za tu dobu a chvíle které jsem mohla s nimi prožít je nemůžu rozdělit.

Každá je úžasnou kmotřičkou pro všechny děti, které mohly vyzkoušet jejich techniku na vlastním tělíčku. Dáte mi za pravdu určitě všechny maminky, že děti které prošly metodou Baby masáží Janičky Hašplové, nebo Něžnou náručí Evičky Kiedroňové se zvládají lépe a hlavně jsou spokojenější a vyrovnanější. Základem je správné držení těla a posilování všech svalů na těle dítěte.

Metodou Evičky je správná manipulace, cvičení, sociální kontakty a nošení.

Metodou Janičky je dítě zklidnit pomocí masáží, které se dostávají do hlubokého svalstva.

Metodou Evičky se dítě dostává do kondice a posilování rovnoměrně celého těla. Svaly kolem páteře se rovnoměrně vyvíjejí a tím nedochází k vybočování samotné páteře (pozdější lordózy, kyfózy a skoliózy). Zajímá se hlavně o plavání (má několik center po republice) a každé dítě je v bazénu pomocí úchopů v bezpečí a lépe se naučí plavat, koordinovat tělo, posilovat svaly, koncentraci a hlavně zvládá psychomotorický vývoj.

Tato dvě zářívá sluníčka nelze rozdělit, už z toho důvodu, že jejich životem prošlo stovky miminek, které mají spokojený a šťastný život. Hledají pořád nové a nové metody, jak děti pomocí vlastních sil udržet zdravé a v kondici. Daří se jim tento úkol zvládat úžasně a za to si je nesmírně vážím a jsem ráda, že přijaly roli kmotřičky MC Šťastné srdce v Českém Těšíně, kde jejich metody budeme dodržovat a dále rozšiřovat.

 S úctou a láskou Marcela Pščolková